КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА - САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №43 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ








Сторінка музкерівника

 

 

Україна колядує…!

 

Колядуємо і ми…!

 

В домівку кожну рік за роком

 

Приходить свято, і в душі

 

Воно тривожить ненароком

 

Як наші істини святі.

 

Це свято нам завжди дарує

 

Любов і ласку до Христа.

 

Це найбільше земне свято,

 

Свято миру і добра

 

 

 

 

 

Ми ніні охоче від серця співаєм,

 

Різдвом Христовим ваш дім звеселяєм,

 

Щоб нині і присно вся ваша родина

 

Охоче хвалила Небесного Сина.

 

Щедрий вечір всім вам!

 

Щаслива година,

 

Породила Діва Предвічного Сина.

 

І весь світ нині звеселився,

 

Бо Син Божий народився.

 

І ми, браття, веселімся Рожденому поклонімся

 

 

Щасливого Різдва на милій Україні.

 

Щасливого Різдва і спокою землі.

 

Хай повняться теплом і вірою родини,

 

Несе Христос усім коштовні промінці!

 

 

 

 

 

Світла радість на обличчях сяє,

 

Нині свято Господа Христа.

 

Хай у кожнім серці запалає

 

Віфлеємська зірка золота.

 

 

Слава Богу в висоті

 

І мир людям на землі.

 

 

А вам, діти українського народу

 

Господь хай дасть винагороду.

 

І кожної днини, кожної години

 

Хай вам поможе, в біді не покине.

 

А ви колядуйте, щоб звучала Хвала Божа, по всій Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект інтегрованого заняття з пріоритетним завданням розвитку мовлення
з дітьми старшого дошкільного віку
« Зимова пісня про ялинку»
Вчитель-логопед Ломакіна О.В.
Музичний керівник Літовкіна В.В.
Вихователь з ОТМ Карлова Т.Д.
Практичний психолог Компаніченко Л.П.
Мета:
Вчитель-логопед – активізувати в мовленні дітей словник прикметників за лексичною темою «Зима».Вчити розрізняти і виділяти у словосполученнях назви ознак за призначенням із питань: який? яка? яке? які? Закріплювати навички узгодження прикметників з іменниками в роді та числі,правильної вимови звуку Р.
Музичний керівник -  відпрацьовувати правильне дихання на коротких, але співучих музичних фразах, які відкривають можливість для модуляції голосу. Продовжувати роботу над чистотою інтонування та виразністю співу. Закріплювати навички поєднання мовлення, рухів і темпу музики.
Вихователь з ОТМ  - показати красу вічно зеленого дерева взимку, вчити відтворювати його особливості в малюнку.Закріпити техніку пластилінового живопису. Формувати навички мазкової техніки (пластиліном) у створенні образу пухнастої ялинки, ускладнюючи роботу кількома кольорами; розвивати сенсорну чутливість, просторове мислення. Дрібну моторику, координацію рухів рук.
Психолог - допомагати зрозуміти свої емоції та почуття. Розвивати здатність до емпатії. Створити позитивний настрій.
Обладнання : штучна ялинка, іграшка пташки; картки-слова для позначення іменників ( синього кольору), прикметників ( червоного кольору), пісня « Зелена красуня» ( музика В.Калугіної), музичний центр, аудіо-фонограми з музикою П. Чайковського, картини І.І. Шишкіна «Сосни, освітлені сонцем», «На півночі дикій», хвойна гілочка, пластилін, дощечки, картон, стеки, вологі серветки.
 
Хід заняття :
1.    Вчитель – логопед загадує дітям загадку:
Білі коси, біле личко,
Кожушок і рукавички,
Чобітки і шапка білі.
Дружать з нею заметілі,
Хуги, віхоли, завії,
ще морози й вітровії.
 
 
-         В яку пору року бувають такі явища у природі?
-         Яка пора року зараз?
-         Давайте згадаємо слова-ознаки про зиму. Скажіть і покажіть, яка зима?
2.     Робота з картками. Картки-символи слів-предметів та слів-ознак.
Логопед пропонує дітям скласти словосполучення про зиму, сніг, дерева             ( який? яка? які?) та викласти їх картками - символами ( слова-предмети –синього кольору, слова-ознаки –червоного).
3.    Словесна вправа « Зимова прогулянка».
     Вчитель-логопед пропонує дітям пофантазувати. Звучить тиха музика.
-         Закрийте очі, уявіть, що ми з вами відправляємось на прогулянку до нашої улюбленої лісової галявини. Сьогодні гарний день. Який день? (зимовий, морозний…). Сонечка немає, небо яке? (похмуре, сіре…). Вітер теж десь заховався й відпочиває, тому в лісі тихо-тихо. З неба падають, кружляють сніжинки. Які сніжинки? ( красиві, крихкі, маленькі…). В лісі багато снігу, він хрустить під нашими ногами. Який сніг? ( білий, пухнастий…). Гілки навколо дерева. Які вони? ( великі, голі, засніжені…). Ми вийшли на галявину і відчули легесенький аромат – втягніть носиками повітря                 ( вчитель-логопед проносить близько до обличчя дітей хвойну гілочку). Чий це аромат? молодці, відкривайте очі. Дійсно, це красуня ялинка! А чому ж вона не гола, Як всі інші дерева? Подивіться і скажіть, ялинка яка за кольором? ( ялинка зелена), ялинка яка за формою? ( ялинка трикутна), ялинка яка за величиною ( ялинка висока,знизу широка, зверху вузька).
4.    Музичний керівник пропонує дітям згадати й проспівати пісню про ялинку. «Зелена красуня», музика О.Калугіної.
-         Молодці, діти, але такою веселою піснею ми розбудили не тільки зелену красуню, а ще й ведмедика. Спробуємо з ним подружитися.
5.    Логоритмічна вправа «Похмурий ведмедик».
Ось ведмедик наш сердитий
По ліску іде.
Він звірят не помічає.
Пісеньку веде.
               Він кричить – р –р – р – р
               Він гарчить – р – р – р – р
               Такі кущі ламає.
              А чому ведмедик злий,
              Ми самі не знаємо.
Ти, ведмедику, наш милий
Більше не журись.
Краще ти пограйся з нами,
З нами ти здружись.
               Не кричи – р –р –р –р
              Не гарчи – р – р – р – р
               Не ламай кущі ти,
               А звірятам посміхнись,
               Будемо дружити.
6.    Вихователь з ОТМ пропонує дітям розглянути хвойні дерева, зображені на картинах І.І. Шишкіна “Сосни, освітлені сонцем”, “На Півночі дикій…”
Помилуватись постаттю ялинки, її красою.
-         Чим художник намалював картини? ( фарбами)
-         Чим можна ще намалювати ? ( олівцями, крейдою, фломастерами, гуашевими фарбами, пензликом і поролоновими тампонами…)
-         Згадайте, будь ласка, спосіб малювання ялинки, щоб вона залишалась пухнастою на папері(малювання пластиліном).
7.    Вихователь пропонує намалювати ялинку пластиліном.
8.     Повторює прийоми нанесення мазків пластиліном – з кульок різного кольору: тоненька верхівка, ніби корона, під нею маленька спідниця з трьох мазків і велика з широких мазків у низу. Щоб ялинка вийшла щасливою, можна малювати її складним мазком: з’єднувати дві кульки різного кольору - зелену та білу, темно- зелену та салатну, або домалювати навкруги неї зиму.
9.    Діти виконують завдання під музичний супровід.
10.                       Викласти “ялинковий ліс”. Розглянути ялинку.
        Діти, давайте зробимо кожній ялинці комплімент (ялинка яка? струнка, висока, пухнаста, засніжена, красива, весела…)
       А ця ялинка чомусь сумна. Чому?
       На ній замерзло маленьке пташеня.
Діти торкаються пташки зі скла.
-         Що ви, діти, відчували, коли торкнулися холодної пташки ? Який настрій? (печальний, сумний, не радісний)
11.                        Психологічний етюд “врятуй пташку”.
Психолог пропонує дітям уявити, що в їх долонях маленька, безпорадна пташка. Вона дуже змерзла. Треба зігріти її – повільно, по одному пальчику скласти долоні. Сховати в них пташку, подихати на неї, зігріти рівним, спокійним диханням. Покласти долоні до своїх грудей, віддати пташці добро і ласку свого серця. Розкрити долоні, побачити, що пташка ожила і радісно злетіла. Підняти долоні догори, посміхнутися.
Психолог. Діти,а тепер який у вас настрій (радісний) Чому? (ми своїм теплом та любов’ю відігріли пташеня).
12.                       А зараз свій гарний настрій, радість давайте перенесемо у танок.
13.                        Під ритмічну музику діти виконують вільні танцювальні рухи.
14.                       Підсумок заняття.  

 

 

 

РОЗВАГА ДЛЯ ДІТЕЙ "КАЗКА ПРО ЗОЛОТУ ОСІНЬ"

 

Мета: розширювати знання про зміни природи з приходом осіні. Формувати у дітей інтерес до знань про овочі через інтеграцію освітніх областей. Розвивати сценічні здібності, активізувати творчі прояви дітей в передачі різних ігрових образів. Збагачувати музично-слуховий досвід дітей у процесі гри на дитячих музичних інструментах. Створювати душевну атмосферу, доставити дітям задоволення і радість. Виховувати патріотизм у дітей дошкільного віку і любов до рідної природи. 

СЕРЕДНЯ ГРУПА

 

У Сергійка та Іринки повні кошики малинки,

У Алінки та Мишка груш та яблук півмішка.

Стали діти сперечатись

В кого кращий урожай.

 

У нас сьогодні в саду свято,

Гостей зібралося багато.

Ану ж на них ви подивіться

І веселенько посміхніться!

 

 

СТАРША ГРУПА

 

Осінь-господиня лісом-гаєм ходить

І з барвистим листям хоровод заводить.

Стиглі урожаї у садах збирає,

Золото пшениці у вінок сплітає.

 

   Жив собі на городі Огірок-бешкетник. Огірок не послухався своєї мами, визирнув з-під листочка та й покотився з грядки. На своєму шляху він зустрів веселу Морквинку і поважного Помідора.

Різнобарвний світлофор -

На городі Помідор.

 

 

Веселі соняшники заграли Огірку на своїх музичних інструментах

 

 

Хотіла миша сіра з'їсти неслухняного Огірка, але Опудало городнє захистило Огірок.

 

Кабачки-добрячки отримали від Осені в подарунок смачний каравай

 

 

Посміхайся, соняшник,

Нам через віконечко,

Мила наша квіточка -

Друге наше сонечкою

 

 

ХАЙ ЖЕ ВЕСЕЛО І СВІТЛО

ВСІМ НА СВІТІ БУДЕ!

НЕДАРЕМНО В УКРАЇНІ

РОБОТЯЩІ ЛЮДИ!!!

 

 

6 лютого 2015 року пройшла тематична розвага для дітей "Ми діти твої, Україно".

 

                                                                           “Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину,             

                                                                            з усякого погляду справжня людина”.

                                                                                                                                  В. Сухомлинський

 

 

 

Мета:

·        розширити та поглибити знання дітей про історичне минуле нашої держави;

 

·        закріпити знання дошкільнят про національні і народні символи своєї країни;

 

·        виховувати засобами музики в дітей почуття патріотизму,                 національної гордості, любові до рідного краю, свого роду, шани до рідної мови;

 

·        берегти та примножувати багатства рідної країни;

 

·        прищеплювати дітям любов до народної музики, розвивати їх музичний смак;

 

·        створити святковий настрій у дітей та викликати емоційний відгук.

 

 

   Під музичний супровід діти заходять до зали й стають у дві шеренги (“струмочком”).

 

 

 

Перша дитина

   Всі ми діти українські –

   Хлопці та дівчата.

   Наша мати – Україна,

   Славна і багата.

Друга дитина

   У всьому світі, кожен зна,

   Є Батьківщина лиш одна.

   І в нас вона єдина –

   Наша рідна…

Всі разом. У-кра-ї-на!

   Виконується пісня Це моя Україна” (додаток).

   Ведуча. Сьогодні до нас у садок завітали гості. Привітаймо їх. Українці – щирі люди й завжди раді всім.

   Діти беруть зі столу хліб-сіль на вишиваному рушнику.

Третя дитина

   Гостей наших любих вітаємо щиро,

   Зустріти вас раді з любов’ю та миром.

 

 

 

Четверта дитина

   І на знак поваги хліб візьміть із сіллю,

   Щоб життя дороги славили Вкраїну.

П’ята дитина

   Ми вам його підносимо

   На білім рушничкові

   Та до землі вклоняємось,

   Щоб ви були здорові.

   Виконується пісня Рушничок” (додаток).

   Ведуча. Символом нашого батьківського краю – рідної України – є червона калина. (Виноситься кущ калини).

Перша дитина

   З а хатою в садочку, в зеленому віночку,

   В червоному намисті там пава молода.

   Збігаються всі діти на неї подивитись:

   Ой пишна та вродлива калинонька ясна!

 

   Виконується пісня-хоровод Рушничок” (додаток).

   Під звуки козацького маршу до зали заходить Козак.

   Козак. Я оце їхав – та й чую пісні… Ану ж бо, міркую, погляну: чому це тут так весело?

   Ведуча. Сьогодні у нас чудове свято – “Ми діти твої, Україно!”

   Козак. Я козак запорозький, вільного роду, слугую народу. Я дуже люблю свою Вітчизну – неньку Україну. Знаю, що й ви її любите. Тож, очевидно, кожен із вас швидко відповість на такі запитання: як називається країна, де ми живемо? (- Україна). Яку назву має народ нашої країни? (- Українці). Якою мовою розмовляємо ми з вами? (- Українською). Яке місто є столицею України? (- Київ). Яка найбільша річка в Україні? (- Дніпро). То як ви скажете: що таке Україна?

 

   Друга дитина. Україна – це батьківська земля, рідний край, де ми народились і живемо, де живуть наші батьки та кревні.

   Третя дитина. Україна – це безкраї пшеничні поля, квітучі луки, вишневі сади, білі хати. Це гори Карпати і шахти Донбасу.

   Четверта дитина. Україна – це тихі озера, калинові гаї, народні пісні, наша співуча мова. Це розкішний вінок із рути-м’яти та барвінку.

   П’ята дитина. Україна – це древній Київ і широкий Дніпро-Славута, який несе свої води у Чорне море. Україна – це пам’ять про героїчне минуле й надія на добру сучасність.

   Виконується пісня про Україну (на вибір музкерівника).

   Ведуча. Діти, а хто такі козаки?

   Діти (по черзі)

   Козаки – це вільні люди.

   Козаки – сміливі всюди.

   Козаки – борці за волю,

   За народну щасну долю!

   Козак. Уже змалечку хлопчиків привчали їздити верхи, стріляти з рушниці, жити в степу. Виховували в них пошану до старших людей, гартували фізично та духовно, аби виростали захисниками рідного народу. Українські козаки славилися своєю відвагою, силою, вправністю, своєю синівською любов’ю до рідної землі. Вони вміли воювати, вміли й розважатися, влаштовуючи козацькі забави.

   Ведуча. Наші діти – козачата. Хочуть зараз позмагатись, свою спритність показати.

   Проводиться гра Швидкий кінь”. З-поміж дітей вибирають двоє хлопчиків-“козаків”, а дівчаток розподіляють на два гурти. Посеред зали виставляють на певній відстані один від одного два стільці. Кожен “козак” має по черзі обвести всіх дівчаток свого гурту навколо стільця. Хто з них зробить це найшвидше, той переможець.

   Козак. Козак завжди був людиною слова, знав і шанував силу братерства. Найсолодшою для нього була воля, найдорожчою – Батьківщина. А щоб захищати її, козакові потрібні сила та хоробрість. Хто з вас хоче випробувати свою силу?

   Проводиться гра Перетягни канат”. Хлопчики розподіляються на два гурти й беруться обіруч за канат з обох кінців. За сигналом ведучої починають тягнути його до себе. Який гурт перетягне канат, той перемагає.

 

 

   Козак. Усі ми побачили – ще не перевелись у нас богатирі. Кажуть-бо в Україні: “Козацькому роду нема переводу”. А тепер, козаченьки, час уже їсти варити. Що зваримо – юшку з риби чи куліш?

   Діти. Зваримо куліш.

   Проводиться гра Зваримо куліш”. Дітей розподіляють на два змішані гурти. На однаковій відстані від кожного гурту ставлять триногу з підвішеним казанком. Кожен учасник гри по черзі має підкласти під триногу “дрова”(паличку), налити в казанок води (перехилити кухлик), засипати “крупу” (зі своєї торбинки), покласти “картоплю” (кульку), а потім усе це перемішати. Усі дії виконуються послідовно. Який гурт швидше впорається із завданням, той перемагає.

 

   Козак. А зараз ми проведемо гру “Розумники та розумниці”. Ви знаєте, діти, що означає слово “козак”? (- Вільна людина). Як називалися козаки, які охороняли Січ? (- Дозорці). Тепер запитаю дорослих – наших гостей: як називалося бойове укріплення козаків? (- Запорозька Січ). Як козаки сповіщали про небезпеку?               (- Підпалювали діжі зі смолою). Як називалася козацька військова одиниця? (- Кіш). Як називався козацький корабель? (- Чайка). Як називалася козацька оселя?               (- Курінь). Яку назву мала зачіска в козака? (- Оселедець). Молодці, ви правильно відповідали.

   Ведуча.

   Наші славні козачата позмагались залюбки,

   Всі здолали перешкоди, перейшли вогонь і воду.

   Козак. Далі наш шлях – до народної пісні. Кого ж не чарувала мелодійна й ніжна українська пісня. Яка мати не співала своїй дитині лагідної колискової. І в радощах, і в горі українців, а особливо козаків, супроводжувала народна пісня. Приготуйтеся відгадати та проспівати хоча б по кілька рядків знайомих усім пісень.

   Ведуча та Козак по черзі проспівують кілька рядків з куплета, а діти та гості закінчують його.

   Козак. Бачу, що ви гідні бути в козацькій громаді. А чи готові ви, хлопці, дбати про неньку Україну, берегти свою Батьківщину? (Хлопчики відповідають). Присягаєм край наш любий над усе любити.  (- Присягаєм!) Тож даю вам у руки знак козацької звитяги – малиновий козацький прапор. Бережіть його. Шануйте, козачата, нашу Україну, бо ви – українці! Від сьогодні кожний посвячений у козачата має право танцювати з дівчатками.

 

   Виконується український танок (на вибір музкерівника).

   Ведуча.

   Любіть Україну у сні й наяву,

   Вишневу свою Україну,

   Красу її вічно живу і нову

   І мову її солов’їну.

   Козак. Бажаю, щоб у вашому серці оселилися козацький розум, відвага і сила, доброта і братерство, які допоможуть зрости гідними синами неньки України.

   Діти (по черзі)

   Усі ми тут – одна родина,

   І наша мати – Батьківщина.

   Ми пам’ятаємо Шевченка

   Та гідну славу козаченьків,

   Бо кожен з нас – землі дитина,

   Що зветься гордо: Україна!

   Під звуки українського маршу діти виходять із зали.